1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Stells [14]
3 years ago
15

BRAINLIEST!!!!!!!! please help me

Mathematics
1 answer:
Neporo4naja [7]3 years ago
6 0

Answer:

cookies

Step-by-step explanation:

You might be interested in
I don't understand help
TiliK225 [7]
First arrange numbers
14,15,15,17,19,20,21,23,24
19 is median
15+15/2=15 is first quartile
7 0
3 years ago
A 3-meter roll of red ribbon costs $1.89. What is the unit price?
Elan Coil [88]

Answer:

The price of ribbon is $0.63 per meter.

Step-by-step explanation:

It is given that:

Cost of 3 meter ribbon = $1.89

Unit price per meter = \frac{1.89}{3}

Unit price per meter = $0.63 per meter

Therefore,

The price of ribbon is $0.63 per meter.

5 0
3 years ago
7-11<br> Show work <br> Explain work
GREYUIT [131]
27 = forty five to the secmventh
4 0
4 years ago
2\r=1/r-1/r+3 what's the answer?
Mice21 [21]
\frac{2}{r} = \frac{1}{r} -\frac{1}{r}+3\ \ \ and\ \ \ r \neq 0\\\\ \frac{2}{r} =3\ /\cdot r\\\\2=3r\ /:3\\\\ \frac{2}{3} =r
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which BEST describes the construction of a triangle if given one side length of 10 cm and one right angle?
Svetach [21]
B, is the answer! :))))))))))))))
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The following frequency table shows the number of fish caught by each of Igor's family members. What was the maximum number of f
    15·1 answer
  • What’s least to greatest 3/5 2/4 1/3
    13·2 answers
  • Find the other endpoint of the line segment with the given endpoint and midpoint. Endpoint: (−8,8) Midpoint: (−7,0)
    5·2 answers
  • What expression is the simplified form of “-12+5a-a-6a+8a+8+3a”? Please explain your reasoning.
    13·2 answers
  • PLEASE HELP PLEAsee before It’s due
    5·1 answer
  • Andrea and Ashley are middle distance runner's for the schools traffic and FaceTime in the 500 m race are approximately normally
    15·1 answer
  • Which cream cheese has the lowest price per ounce?
    5·2 answers
  • What is 5/6 * 3/7 ÷ 2/3​
    12·1 answer
  • CAN YOU HELP ME WOTH GEOMETRY! It's due TONIGHT!
    6·1 answer
  • HELP PLEASEEEEEEE!!!!
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!