1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Marat540 [252]
3 years ago
11

What's 1.2 times 0.12?!?!

Mathematics
1 answer:
JulijaS [17]3 years ago
8 0
1.2 times 0.12 = 0.144
You might be interested in
A password is required to be 12 to 16 characters in length. Characters can be digits (0-9), upper or lower-case letters (A-Z, a-
valkas [14]

Answer:

Step-by-step explanation:

You can find your answer in attached document.

4 0
3 years ago
Simplify each equation, then solve. 1) log 2 128=x
NikAS [45]
\log _{ 2 }{ 128 } =x\\ \\ \log _{ 2 }{ \left( { 2 }^{ 7 } \right)  } =x\\ \\ 7\cdot \log _{ 2 }{ 2 } =x

\\ \\ 7\cdot 1=x\\ \\ \therefore \quad x=7
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Rolando is 17. In four years, his age will be 3/2 the age of his sister Marisa. How old will Marisa be in three years
Bess [88]
To find the answer, we can first find the age of Rolando in four year:

17+4
=21

We can then proceed to find the current age of Marisa,which is 3/2 of Rolando’s age calculated above:

Let Marisa’s age be y.

3/2 y =21
y = 21 × 2/3
y = 42/3
y = 14

Therefore Marisa is currently 14 years old.

In three years, Marisa would be:

14+3
=17

Therefore, she will be 17 years old.

Hope it helps!
5 0
3 years ago
BRAINLY Ez 4 & 5 if possible formula is (4/3)(/pi)(R)^3
mafiozo [28]

Answer:

............

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Answer the photo please
alexandr402 [8]

Answer:

66.666666666667% error

Step-by-step explanation:

Percent Error = Vobserved - Vtrue / Vtrue

=  9 - 27 / 27

=  -18/27

= -66.666666666667%

= 66.666666666667% error

I hope this helps!

7 0
3 years ago
Other questions:
  • mandy uses 7/10 of her beads to make a necklace .write an equivalent fraction with a denominator of 100
    12·2 answers
  • A hockey stick costs $67.06. Which equation represents the cost, c, of n sticks?
    9·1 answer
  • Which case allows for more than one triangle with the given measures to be constructed?
    5·2 answers
  • Can u guys PLEASE answer this question ASAP. THIS IS EXTREMELY URGENT
    12·1 answer
  • How many hours would someone earns 7.50 per hour have to work to earn $116.25
    8·1 answer
  • A cake recipe calls for 3/4 cup of flour for every 1/3 teaspoon of baking powder. What is the unit rate of cups per teaspoon?
    8·1 answer
  • What is the value of<br> 3x² + 2y3<br> when x = -4 and y = -2
    5·2 answers
  • Question 18 (5 points)
    7·2 answers
  • What is the original number if 9/10 of the number is 90?
    13·2 answers
  • Convert the following decimal 12,16,20 to binary​
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!