Answer:
Step-by-step explanation:
The graph is skewed to the right.
Answer:
Well I believe 1 x 649 equals 649 units as the area...
I tried my best! Hope this helps you!
Mathematically, that is 12(8+t). Distribute the 12, and you get 96 + 12t, or 12t + 96.
Answer:
<h2><u>Toothpaste</u></h2>
Smiles = $0.215 per ounce
Tartar Free = $0.2075 per ounce
Bright = $0.19875 per ounce
I will buy Bright because it is the cheapest.
<h2><u>Sunscreen Lotion</u></h2>
Bronze Smart = $0.23625 per ounce
Ray Block = $0.25 per ounce
Healthy Glow = $0.3725 per ounce
I will buy Bronze Smart because it is the cheapest sunscreen here.
<h2><u>Deodorant</u></h2>
Fresh = $0.29875 per ounce
Clean Scent = $0.259 per ounce
Spring = $0.24833333333 per ounce
I will buy Spring because it costs less than the other deodorants.
Step-by-step explanation:
divide the cost by the ounces and you will get the cost per ounce
Have a nice day! :-)
Answer: It depends on what you're asking. If it can be equal, then yes. If it must be less, then no.
Step-by-step explanation:
Every composite number has a square root equal or less than its square root.