1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
UNO [17]
3 years ago
12

Match each solution to the equation it solves -3 -2 3 7

Mathematics
2 answers:
kipiarov [429]3 years ago
8 0

Answer:

what do i match it with?

Step-by-step explanation:

VMariaS [17]3 years ago
4 0

Answer:

42

Step-by-step explanation:

Solve backwards

37+3+2=42

Double check

42-3-2=37

You might be interested in
The cost of living last year went up 5​%. ​Fortunately, Alice Swanson got a 5​% raise in her salary from last year. This year sh
kompoz [17]

Answer:

49038.0952

Step-by-step explanation:

x+0.05x=51490

1.05x/1.05= 51490/1.05

x=49038.0952

3 0
3 years ago
Can someone help me on this?
dezoksy [38]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

divide 22.5 by 10

=2.5

so

f=2 1/2c

8 0
3 years ago
HELP me please!!!!!!!!
STALIN [3.7K]

Answer:

I think it is letter C.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A bus arrives at Stop A every 14 minutes and a bus arrives at Stop Bevery 20
yawa3891 [41]

Answer:

b or a

Step-by-step explanation:

8 0
4 years ago
Which statements are TRUE? Select all that apply.
musickatia [10]

Answer:

A, B, D are true

Step-by-step explanation:

A)  Speed = Distance travelled ÷ time taken

                 = 112 ÷ 1.75

                  = 64 miles per hour

True

B) Cost of 6 pens = $7.74

   Cost of 1 pen    = 7.74 ÷ 6 = $ 1.29

   Cost of 7 pens = 1.29 * 7   = $ 9.03

TRUE

C) Speed = 57 miles per hour

4 hour 10 minutes = 250 minutes

Distance traveled in an hour  = 57

Distance traveled in 250 minutes = (57* 250)   ÷ 60 = 237.50 miles

FALSE

D) Cost of 17 cans = $ 38.59

   Cost of 1 can      = 38.59 ÷ 17 = $2.27

   Cost of 3 cans    = 2.27 * 3 = $ 6.81

TRUE

e) Cost of two dozen eggs = $ 8.40

    Cost of an egg                = 8.40 ÷  24  =   $ 0.35

FALSE

7 0
3 years ago
Other questions:
  • A city grid of Anytown, USA is shown on the grid below. The fire department is represented by quadrilateral RSTU. Another fire d
    9·2 answers
  • Anthony had a watermelon he shared two twelves of it with his friend how much of the watermelon was left for Anthony
    6·1 answer
  • Help Me With Math Guys REALLY NEED HELP
    9·1 answer
  • Provide explanation w answer. correct answer gets BRAINLIEST!!!
    13·1 answer
  • I NEED HELP WITH THIS ASAP PLEASE!!!!!!!
    7·1 answer
  • A contractor is buying doors for a new office building. If two doors are
    9·1 answer
  • $29,000; 4% decrease
    6·2 answers
  • A recipe calls for 3 cups of sugar for
    8·1 answer
  • Hunter took out a $3500 loan with interest to pay for some business supplies. He will repay The loan and three years with monthl
    8·2 answers
  • Barrett works at an ice cream shop. the function f(x) represents the amount of money in dollars barrett earns per gallon of ice
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!