1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leya [2.2K]
3 years ago
5

Holly and her 2 best friends go to dinner.Their total bill is $31.84. They use a coupon for 15% off the total. If they split the

bill evenly, how much money will each person owe, to the nearest cent?
Mathematics
1 answer:
Ainat [17]3 years ago
7 0

Answer:

$13,53

Step-by-step explanation:

You might be interested in
I need this answered asap please and thankyou :D
suter [353]

Answer:

b

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Can someone help me with these geometry problems ?
Tcecarenko [31]
17) 11.1
18) 21.4
19) 30.5
20) 16.5
21) 26.5
4 0
2 years ago
Round 1.25 to the nearest whole number
MrRissso [65]

Answer:

1

Step-by-step explanation:

if it's above 1.5 you would round up but it's not so

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Umar has 5 dimes in his right pocket and three dimes in his left pocket how much money does Omar have? What is the hidden questi
lukranit [14]

Answer:

he has 80 cents

Step-by-step explanation:

dime=10 cents

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Liam earned a grade of 65% on his miltiple choice science final that had a total of 140 problmes. How many problems on the final
Vsevolod [243]

Answer:

49

Step-by-step explanation:

65% of 140

65/100 × 140

= 91 right

140 - 91

= 49 wrong

8 0
2 years ago
Other questions:
  • Help me solve this problem!!PLEASE help I need this answer and I need to know how to solve this by today!!
    14·2 answers
  • Factor the polynomial completely.
    7·1 answer
  • The bag contained only red marbles and white marbles. If the ratio of red marbles to white marbles was 5 to 4, what fraction of
    8·2 answers
  • If a 9
    13·1 answer
  • Write the equation for the inverse of the function.<br> y = sin x<br>​
    12·2 answers
  • Find the total cost of these items, including tax. Round
    5·2 answers
  • Assume that adults were randomly selected for a poll. They were asked if they​ "favor or oppose using federal tax dollars to fun
    12·1 answer
  • Find the area hurry plss
    11·2 answers
  • State of each triangle is a right triangle
    15·1 answer
  • An 8 pack of Gatorade costs $4.98, what is the unit rate for each Gatorade bottle rounded to the nearest cent
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!