Answer: Our required formula becomes :

Step-by-step explanation:
Since we have given that

We need to write a formula for f(b) in terms of b So, it becomes

Hence, our required formula becomes :

Answer:
your answer will be letter B
Step-by-step explanation:
Answer:
-32
Step-by-step explanation:
-32/-4 = 32/4 = 8
8 - 5 = 3
Cost per kg=(total cost)/(total kg)
total cost
coconut juice: 2kg, at $5/kg, so 5*2=$10
coconut milk: 8kg, at $3/kb, so 8*3=$24
total cost=10+24=$34
total kg=2+8=10
cost per kg=$34/10kg=$3.40per kg
Answer:
dsaf
Step-by-step explanation:
asdefsadfsafsdf