1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ymorist [56]
3 years ago
12

PLEASE HELP!!

Mathematics
2 answers:
skelet666 [1.2K]3 years ago
7 0

Answer:

100 watts/meter^2

Step-by-step explanation:

Dimas [21]3 years ago
3 0

Answer:

C. 100 watts/meter^2

You might be interested in
Round to the Nearest Ten
lora16 [44]

Answer:

Step-by-step explanation:

62 to the nearest ten is 60.

6 0
3 years ago
Why is life like a shower?
Snezhnost [94]

Step-by-step explanation:

Cell Phones Are Full of Bacteria

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Carly is buying deli meat for her lunches this week. Turkey is on sale for $5.80 per pound. If Carly buys 1.25 pounds of turkey,
alisha [4.7K]

Answer:

Carly will have to spend $7.25

Step-by-step explanation:

We know that:

1 pound of turkey = $5.80

To find how much 1.25 pounds of turkey will cost, multiply:

5.80 x 1.25 = 7.25

Therefore, 1.25 pounds of turkey will cost $7.25

I really hope this helps!

-SpaceMarsh

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
“If it takes 20 minutes to walk each block on the grid, how long will it take to walk from the art supply store to the game stor
Jet001 [13]

Answer:

20 minutes

Step-by-step explanation:

There is only one grid between the art supply store and the game story, so it will only take 20 minutes.

-> See attached

Have a nice day!

     I hope this is what you are looking for, but if not - comment! I will edit and update my answer accordingly. (ノ^∇^)

- Heather

6 0
2 years ago
[09.02]
VLD [36.1K]

Answer:

4

Step-by-step explanation:

i took the test and got it right

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which equation is equivalent to log3(x+5)=2
    6·2 answers
  • The dot plots show the number of hours a group of fifth graders and seventh graders spent playing outdoors over a one-week perio
    13·2 answers
  • Pictures, x
    9·1 answer
  • Please help it in fraction form
    12·1 answer
  • Evaluate f(x) = -2x - 5 for x = 3.<br> A. 11<br> B. -6<br> C. -11<br> D. 1
    13·2 answers
  • What is the probability that a randomly selected house with 2 bathrooms has 3 bedrooms?
    12·2 answers
  • what it the better value for the money, $8.99 for a package of 8 cold remedy capsules or $2.25 for 2 capsules​
    8·1 answer
  • The distance a toy car travels on graph what is average speed
    7·1 answer
  • Really urgent!!!!
    6·1 answer
  • 1. Solve this system by ELIMINATION and SUBSTITUTION in your note book. Make sure your work is neat and easy to read.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!