Answer:
97
Step-by-step explanation:
5 * 85 - 4* 82 = 97
Answer:
charts huh
Step-by-step explanation:
678/980=x1280 hope this helps
I'm sorry but the solution you proposed was a bit hard to follow, so I'll just post my solution: we convert "2 and 1/2" to a single fraction:

So, we know that 5/2 gallons cost 60 dollars, which means

To find the cost of a single gallon, we have to solve the equation for g:
