1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Veronika [31]
2 years ago
9

A box of oranges weighs 4 kg. if one orange weighs 80 g how many oranges are in the box​

Mathematics
1 answer:
stepladder [879]2 years ago
6 0
There would be 20 oranges in each box
You might be interested in
What is the answer to this 4×3^2?<br><br>Evaluate the expression. ​
Neporo4naja [7]
The answer to this question is 36
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the unit rate for $80 for 16 tickets
suter [353]
5 dollars a ticket. Divide 80/16 to get tour answer.
7 0
3 years ago
14 less than the quotient of 63 and a number h
Monica [59]
<span>quotient of 63 and a number h would be 63/h
14 less than that would be 63 over h - 14

</span>
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
4 0ver 6 + 5 0ver 12
Elis [28]

Answer:

1.083

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
I need help right now. report cards are coming in soon and i need to get my grades up​
saul85 [17]

Answer:

x = 10

Step-by-step explanation:

3x - 5 = 2x + 5

3x - 5 + 5 = 2x + 5 + 5

3x = 2x + 10

3x - 2x = 2x - 2x + 10

1x = 10

x = 10

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A toy store sold 405 dolls it sold equal number of dolls each month for 8 months and also sold a few extra dolls during the last
    8·1 answer
  • How to you turn a fraction into a decimal
    12·2 answers
  • If PQ bisects CX at point J, and if JX = 4y and CJ = y+9 find y
    12·1 answer
  • In the 2006 Winter Olympics, Sweden won 3 medals more than China. Germany
    14·1 answer
  • Marco needs to buy cat food. At the nearest store, 3 bags of cat food cost $15.75. How much would Marco spend on 5 bags of cat f
    11·2 answers
  • What is the sum of the exterior angles of a convex polygon?
    8·1 answer
  • Is centimeters considered a type of surface area ???
    15·1 answer
  • Which equation best represents the relationship between x and y in the graph? A) y = - 3 4 x - 3 B) y = - 4 3 x - 3 C) y = - 3 4
    7·2 answers
  • Helppppppppp please:)
    6·1 answer
  • James has x sweets. Tom has 5 more than James. Write an expression for the number of sweets
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!