<span>$20/16=$1.25/candy bar
Candy bars cost $1.25 each </span>
Answer:
m∠1°= 75°
m∠2°= 105°
Step-by-step explanation:
It's on edg.
12 not sure if it's true or not.
A). because B,C, and D didnt really make any sence
H = 3.
FIRST STEP:
<span>Add 1 to both sides to get rid of the -1 on the left side.
4h-1 = 3h+2
</span><span>4h-1 (+1) = 3h+2 (+1)
</span><span>4h = 3h+3
SECOND (FINAL) STEP:
Subtract 3h from both sides to get rid of the 3h on the right side.
</span>4h(-3h) = 3h+3 (-3h)
h = 3
Hope this helps, sorry if it's hard to understand :)