2500 in standard form is 2.5 × 10³
Answer:
6 yards = 18 feet
16.49/18=$0.92 per fleece
15.40/16=$0.96 per fleece
Crafter's warehouse is better the price is less per feet of fleece
Step-by-step explanation:
Factor and set each factor equal to zero:
x = -3, 3, 2i, -2i
Answer:
this is my 50th time seeing you
Step-by-step explanation:
Answer:
(4, 1)
Step-by-step explanation:
See attachment courtesy of Desmos.