1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lesantik [10]
2 years ago
14

Necesito ayuda con estas consignas ​

Mathematics
1 answer:
Makovka662 [10]2 years ago
4 0

Yo no hablo espanol

Yo no ayudo tu. :(

You might be interested in
Jimay has 4 cups of sugar for a batch of cookies how many ounces of sugar does he have?
vodka [1.7K]
1 cup equals 8 ounces. 4×8=32. So, Jimay has 32 ounces of sugar.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Shayna had $22 to spend on six notebooks. After buying them she had $10. How much did each notebook cost ? solving equations: ap
bekas [8.4K]

Answer:

Each notebook costs $2

Step-by-step explanation:

We have to find the amount she spent on each notebook.

22-10=12

We know she spent $12 on six notebooks

We need to divide to find the answer

12/6=2

Each notebook costs $12

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is not an acceptable form of proof
STALIN [3.7K]
No reason, or no evidence to support your claim/proof
4 0
3 years ago
Which statement is not true about the pattern shown?<br> 2 4 8 16<br> 3: 612' 24'
hram777 [196]
Answer:

Each fraction is greater than the previous fraction.

Explanation:

The bigger the denominator, the smaller the fraction.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Complete the statement to explain why 8,000 divided by 800 = 10
ddd [48]
Because when you multiply by 10, it adds a zero to the end of the number, like       12*10 = 120, so vise versa for dividing
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I’m confused on this one
    9·1 answer
  • If the sum of two numbers is 20 and one of those numbers is three times the other, what is the smaller number?
    5·1 answer
  • Can u please give me a answers for these?
    14·1 answer
  • Emily needs to buy fabric to make curtain panels for her windows. Each panel will be 4 feet long and 1/2 foot wide. Each piece o
    5·2 answers
  • If the sum of the measures of ∠1 and ∠2 is 180°, what is the sum of the measures of ∠3 and ∠4?
    7·1 answer
  • Explain 2 ways to evaluate 15(90-3)
    13·2 answers
  • Another geometry question! Help!
    8·1 answer
  • Consider that lines A and B are parallel. Which equation models the relationship between ∠1 and ∠5?
    12·2 answers
  • Need help solving #7 please
    11·1 answer
  • Trishia is 4 years older than Caila now. The sum of their ages in 8 years from now will be 38. How old are Caila and Trisha now?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!