1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Flura [38]
3 years ago
15

1252

Mathematics
1 answer:
Slav-nsk [51]3 years ago
8 0
I think it last one 25
You might be interested in
ms. poe is buying towels for her apartment.she finds some green towels that cost $3 each and blue towels that cost $4 each. She
Yuki888 [10]
She could but 6 blue towels and 8 green ones.
6 0
3 years ago
I added two photos for clarity but the first one is the original
podryga [215]

Answer:

true

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Leslie is currently 8 years older than her neighbor Bill. In 4 years she will be 2 times as old as Bill. Let x equal Bill's curr
Sauron [17]
8+x= 4x times 2 the times is multiplication
4 0
3 years ago
Write 2 quadratic equations that are NOT equivalent, each forming a graph with X-
Elina [12.6K]
Help me I’ll mark you brainly!xikakdkdkdjjsjdjdieixiwiisisixkixzkksisisisxxiixidisisoosososososososziiss Help me I’ll mark you brainly! Help me I’ll mark you brainly!
5 0
3 years ago
Plissss help I beg you please
RideAnS [48]

Answer:

5a. 5m+2

5b. $140

6a. 5m

6b. $26.25

7a. 40m+35

7b. $750

8. 27

9. 8

7 0
3 years ago
Other questions:
  • How many significant figures are in the measurement 20,500 liters?
    13·1 answer
  • Which shows a correct order to solve this story problem? The bus driver's route is 77.8 miles long on each of the first four day
    15·2 answers
  • Kelly and her friend collect 12 rocks. 6/12 of the rocks are chert. Use division to write an equivalent fraction. Explain how yo
    10·2 answers
  • What number produces an irrational number when multiplied by 1/3
    13·1 answer
  • Joe and Beth both wash cars for extra cash. Joe charges a base fee of $15 and $8 per car after that. Beth charges a base fee of
    11·1 answer
  • In the diagram, the measures of ∠1, ∠4, and ∠5 are 120°. The measure of ∠7 is 60°. Are lines c and d parallel
    10·2 answers
  • Using the slot method and multiple cases, calculate the probability that you would roll 3 sixes.
    10·1 answer
  • Which is greater? <br><br> 3/8 or 35%
    9·2 answers
  • The cost of 5 scarves is $61.25. What is the unit price?
    14·2 answers
  • Permutations and Combinations : wake up cereal comes in 2 types, crispy and crunchy. If a researcher has 10 boxes of each, how m
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!