1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
JulijaS [17]
2 years ago
14

PLEASE HELP 10 POINTS

Mathematics
1 answer:
Vanyuwa [196]2 years ago
5 0

Answer: Round to the nearest hundredth of a percent if necessary. I guess

Step-by-step explanation: is this help :)

You might be interested in
Tickets to a concert are available online for $20 each, plus a one-time handling fee of $1.75. The total cost is a function of t
grin007 [14]
The answer is (c) (sorry adding extra characters so brainly can exept it.)
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Solve Systems of Equations Algebracallyy=x+2 y=-3x
Sphinxa [80]

y = x + 2

y = -3x

Do y = -3x in y = x + 2

y = x + 2

-3x = x + 2

-3x - x = 2

-4x = 2

x = -2/4

x = -1/2

Now put x = -1/2 in y = -3x

y = -3x

y = -3.(-1/2)

y = 3/2

5 0
3 years ago
Is it possible for a piece wise function to have more than one y intercept
Kaylis [27]
If its circular, hyperbolic or ellipsoid

otherwise it will violate the rule of the verticle line test
3 0
3 years ago
What is 94 million,23 in standard form
Luda [366]

Nine million, four hundred thousand, twenty three9

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
12x⁴y²divided by 3x³y to the 5 th power....Please help me out....
ki77a [65]
To divide the expression we proceed as follows:
12x⁴y²÷3x³y⁵
=12x⁴y²/3x³y⁵
=(12÷3)×(x⁴÷x³)×(y²÷y⁵)
when you divide number with the same base, you subtract the numerators:
=4×(x⁴⁻³)×(y²⁻⁵)
simplifying this we get
=4xy⁻³
Answer: 4xy⁻³

5 0
3 years ago
Other questions:
  • What is 62 1/2% converted as a fraction
    9·2 answers
  • A 2-pint bottle of dish soap costs $6.04. What is the price per cup?
    9·1 answer
  • A total of
    6·1 answer
  • I need the answer urgently plz
    9·1 answer
  • Evaluate 3y-2 for y=9
    8·2 answers
  • What is the perimeter of the rectangle below?
    13·2 answers
  • Doughnuts at one shop cost £1.30 each.
    8·1 answer
  • -6x + 2y = 10 is written in Standard form.<br> Rewrite it in y=form.
    8·2 answers
  • 55:59
    13·1 answer
  • Help please!! Branniest answer will be given!
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!