1: -4/1
2: 1/2
3: 1/4
4: -4/1
I hope those r the correct answers
Given:
3-pound tub of butter costs $3.85
3.85/3 = 1.2833 per pound.
3n = 3.85
3(1.2833) = 3.85
3.8499 = 3.85
3.85 = 3.85
i think one which is where x=-6
Answer:
ill download in second ok? yes thnks!!!!
Step-by-step explanation:
Answer:-7
Step-by-step explanation:do absolute value first and then put the negative sign