Answer: the answer is c) $.45
Step-by-step explanation: to find out how much per ounce, you need to divide the price by the quantity. so 10.80/24=.45
It's the second one for sure
Answer:
0.7499 miles per minute
Step-by-step explanation:
Google "what is 45 mph to minutes"