Answer:
Infinite solutions
Step-by-step explanation:
0.78 per pound is unit rate
Since 5lbs is $3.90, 0.78 is the cost of one pound.
3.90 divided by 5 is 0.78
Answer:
C
Step-by-step explanation:
To convert kilograms into grams, you need to multiply the number you are converting by 1000.
I hope my answer helpe! :)
The answer to your question is Y=12
D. 5x+5y=10
The other 3 could be simplified further and have no y value.
Hope that helps