Unit rate is (cost) per 1 unit the unit is fluid oz 'per' is fraction cost/1unit so we do 2.56/32 divide completely 2.56/32=0.08/1 the unit rate is $0.08 per oz
Explanation: to find the answer you need to know the surface area of the box. So you use the formula SA = 2ab+2bc+2ac A=7 B=10 C=5 After inputting the values you get: SA = 2(7)(10) + 2(10)(5) + 2(7)(5) and after simplifying: SA = 140+100+70 SA=310