$33.33
20/9 = $2.22 per sheet
$2.22*15 = $33.33
Answer:
a 8 1/4 c
Step-by-step explanation:
I converted to decimals first. 4.5 c water to 2 c cream. wants to use 3.66 cream. 3.66/2= 1.83. she is increasing cream by 1.83%, next multiply same % to water. 4.5 cups * 1.83 = 8.235 which is closest to 8.25= 8 1/4
10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99
I just made it harder for myself by doing literally every possible way and writing it down but your answer is exactly "100" different ways.