1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Serhud [2]
3 years ago
10

5. Which picture shows a rotation of the flag? (1) (2) (3) (4)

Mathematics
1 answer:
RUDIKE [14]3 years ago
4 0

Answer:

4 my good sir

Step-by-step explanation:

You might be interested in
I need help on these 4 questions. Please someone help me. Don’t put a link. Please help me.
IrinaK [193]

Answer:

Median: b

Altitude: c

Angle bisector: a

Perpendicular bisector: d

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Describe how you would convince a friend that sin(x + y) does not equal sin x + sin y.
Citrus2011 [14]

Answer:

Step-by-step explanation:

PEMDAS

anything done in the parentheses comes first

so you have to add first then multiply

this is not the distributive property unless the two numbers in parentheses are not like terms

4 0
3 years ago
Compare. Use >, <, or = to complete the statement. | –10 | | 11 | A. > B. = C. <
mash [69]
Answer: |-10| < |11|

So choice C. is right.

hope this helps!
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Mr. and Mrs. Romero are expecting triplets. Suppose the chance of each child being a boy is 50% and of being a girl i 50% . find
Bingel [31]
Pr(1/2) for both I believe. If not right sorry.
5 0
3 years ago
Which ones are linear &amp; which are exponential ?
AveGali [126]

Answer:

11 - exponential, 12-linear, 13 exponential, 14 exponential

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Solve for s.
    12·2 answers
  • Choose the fraction that is equal to:<br> 0.63<br> A 7/9<br> B 7/11 C 2/3 D 63/100
    5·2 answers
  • Khan sold his cycle at loss of 8%.had He sold it for 240 more he would have gained 12%
    11·1 answer
  • Tuition for one year at the community college Sean would like to attend is about $8,880. Sean plans to save money each month for
    11·2 answers
  • PLEASE HELP I NEED TO DO THIS ASSIGNMENT!!
    14·2 answers
  • 2 (k - 3) + 21 = -3 solve for K
    14·1 answer
  • A 4-cup bottle of soda costs $5.64. What is the price per pint?
    10·1 answer
  • What is the correct answer to this multiple choice question? Please help!
    9·1 answer
  • Is -√15 an imaginary or irrational number?
    5·2 answers
  • Jillian exercises 5 times a week. She runs 3 miles each morning and bikes in the evening. If she
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!