1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ber [7]
2 years ago
6

Plz help I don't know how to salve the question

Mathematics
1 answer:
kvv77 [185]2 years ago
4 0

Answer:

24

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What dimension is a single point?
mestny [16]
A point has D) zero dimensions
4 0
2 years ago
Quentin recorded the weather for the past days. It rained on 28 of the days. Which fraction and decimal represent how many days
ratelena [41]

Answer:

I don't know which letter answer it is because it is unclear in the question, but the answer is:

28/100 for the fraction

0.28 for the decimal

5 0
2 years ago
Whats the answer and why?
san4es73 [151]

A) -13

Bcz

x^2-13x+12=0

x^2-x-12x+12=0

x(x-1)-12(x-1)=0

(x-1)(x-12)=0

6 0
3 years ago
What is the measure of <br> 165<br><br> 15<br><br> 82.5<br><br> 97.5
Zina [86]

Answer:

15°

Step-by-step explanation:

<em>L</em><em> </em>MLP = 180-165=15°

_____

8 0
2 years ago
Which expression is equivalent to this quotient?
Musya8 [376]
It looks like there aren't many great matches for your search
Tip: Try using words that might appear on the page you’re looking for. For example, "cake recipes" instead of "how to make a cake."
Need help? Take a look at other tips for searching on
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • what is the value of 8/15÷(-0.35) A -75/14 B -32/21 C -21/32 D -14/75 I would really appreciate it if you could also explain how
    9·2 answers
  • The sum of two consecutive odd integers is 236. What is smaller integers
    15·1 answer
  • Jeffrey is biking through the mountains. He bikes for six hours every day. When he started his ride one day the temperature was
    9·1 answer
  • A set of golf clubs that costs $600 are on sell for 40% off the regular price. What is the sale price of the clubs?
    9·1 answer
  • A 5-pack of popsicles costs $0.95. What is the unit price?
    9·2 answers
  • What scale factor was used in going from the grey triangle to the yellow triangle?
    6·1 answer
  • Point (blank) is the vertex of the angle marked in the figure.
    11·1 answer
  • Marking brainliest <br><br><br> Please help !
    12·1 answer
  • Please help!!! :) i’m so confused
    13·1 answer
  • 2^x-1 +2 ^ 2+ 2 ^ x =3 ^ 2 : 1/ 2^ 5
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!