1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
EastWind [94]
3 years ago
5

Can someone help me out I need help!

Mathematics
2 answers:
sleet_krkn [62]3 years ago
4 0

Answer:

15x*45 i think

Step-by-step explanation:

madreJ [45]3 years ago
3 0
Pretty sure it’s 15x*45
You might be interested in
The given line passes through the points (0, −3) and (2, 3).
Fed [463]
If the 2 lines are parallel, their slopes are the same.

The slope of both is  
          3+3
m = ---------- = 3
          2 - 0

If the new line <span>passes through the point (−1, −1), then the equation in point slope form is:

y+1 = 3(x+1).</span>
4 0
3 years ago
Find the length of arc AB
Alexeev081 [22]

Answer:

the answer is 4pi or 12.56637061

Step-by-step explanation:

the arc length equals 2pi x radius ( known angle (120) / 360 which equals 4pi or 12.56637061

8 0
3 years ago
Javier owns 200 shares on one company. On Tuesday, the stock price dropped $19 per share. What was the total change in value of
katrin [286]

Answer:

  -$3800

Step-by-step explanation:

Javier lost $19 on each of his 200 shares, so his total loss was ...

... 200 shares × $19/share = $3800

The portfolio lost $3800 in value on Tuesday.

8 0
3 years ago
Drag each line to the correct location on the image. Not all lines will be used.
Leona [35]
I will help if you post a picture or something
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
A recipe for oatmeal raisin cookies calls for 1 2/3 cups of flour to make 4 dozen cookies .how many cups of flour are needed to
erastovalidia [21]
2 \frac{1}{2}
4 0
3 years ago
Other questions:
  • BRAINLIEST AND 15 POINTS!!
    5·1 answer
  • Sara bought a 24-ounce can of tomato sauce for $6. What is the unit price per ounce
    8·1 answer
  • A study analyzed the average yearly salt intake in the United States from 2012 thru 2017. The data is summarized in the table: Y
    8·1 answer
  • Define a variable and write an equation for each real-world problem. 1] Matt spent $ 6.50 on his lunch. This is $2.25 more than
    9·1 answer
  • What is the y-intercept of this table? yall pls i need correct answers
    5·1 answer
  • 3 ISINT RIGHT!!!!<br> Please give me an answer!!
    7·1 answer
  • A ball is thrown straight up into the air. The height of the ball t seconds after it is thrown is modeled by the equation h(t) =
    13·1 answer
  • Sheet metal costs $1.88 per square foot. About how much
    7·1 answer
  • I need these answers!!! will give branliest
    11·1 answer
  • At a sale on winter clothing, Cody bought two pairs of gloves and four hats for $44.00. Tori bought two pairs of gloves and two
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!