It’s b i’ve had this before
Answer:
$0.85
Step-by-step explanation:
$4.25 divided by 5 pounds equals $0.85 per pound.
First find the length of the room by dividing the area by the width:
99 / 9 = 11
2 walls would be 9 feet and 2 walls would be 11 feet.
Perimeter is the sum of the 4 walls:
11 + 11 + 9 + 9 = 40 feet
21 + -12x=0 I think that is the solutiuon