1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
elena55 [62]
2 years ago
11

24 bottles of water at Costco cost $3.99 what is the unit rate?

Mathematics
1 answer:
Tomtit [17]2 years ago
4 0

Answer:

0.16625

Step-by-step explanation:

pls give me brainliest plssss

You might be interested in
In two or more complete sentences, use your knowledge of the unit circle to describe why the following trigonometric
JulsSmile [24]
Should be 59.490 just because if you have to round the tenth and the hundredth together
7 0
3 years ago
Complete the table below for the function y = 5x - 2.
Jlenok [28]

Answer:

8, 18, 23, 43

Step-by-step explanation:

x = 2 => y = 8

x = 4 => y = 18

x = 5 => y = 23

x = 9 => y = 43

6 0
3 years ago
Given log630 ≈ 1.898 and log62 ≈ 0.387, log615 =
Tom [10]

\log_630\approx1.898\\\\\log_62\approx0.387\\\\\log_615=\log_6\dfrac{30}{2}=\log_630-\log_62\approx1.898-0.387=1.511\\\\Used:\\\\\log_ab-\log_ac=\log_a\dfrac{b}{c}

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the angle of rotation of the minute hand of a clock moving from 6:10 to 7:00?
german
Thank you for posting your question here at brainly. Feel free to ask more questions.  

The best and most correct answer among the choices provided by the question is <span>D.300°</span>.<span>       
    </span><span>
Hope my answer would be a great help for you.</span>
7 0
2 years ago
Determine whether each pair of triangles is similar. Justify your answer.
tresset_1 [31]
M<J = m<N      ( alternate angles)
m<K = m<M    ( alternate angles)

so the third angles must also be equal  ( total 180 degrees in each triangle)

Therefor the triangles are similar
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the area of the parallelogram shown.
    11·2 answers
  • Jena and matt, working together, can mow the lawn in 44 hours. working alone, matt takes four times as long as jena. how long do
    12·1 answer
  • A large truck is going down a hill at 60 miles per hour. The driver needs to begin slowing down by shifting the gears. The speed
    10·1 answer
  • On average the number of drum sets sold in Michigan each year is 96,537, which is seven times the average number of drum sets so
    8·1 answer
  • ???????????????!!!!!!!!
    11·1 answer
  • You have to spend money to make money ! You purchase a mix of newspaper ads and online ads. Each newspaper ad cost $18.50 and ea
    8·1 answer
  • Solve : |3x-1/2| &lt; 1 1/2
    5·1 answer
  • In which quadrant is the number 6 – 8i located on the complex plane?
    10·2 answers
  • At a sale, you purchased a $20 scarf for $15. What<br> was the percent of change?
    15·1 answer
  • Find the area of the shape!!​
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!