I found this :) hope it helps
Step-by-step explanation:
5x-7+3x+27=180
8x+20=180
8x=160
x=20°.
hope this helps you.
Answer:
27.5 miles per gallon
Step-by-step explanation:
Answer:
They both have equal deals.
Step-by-step explanation:
Levi's jeans shop- $21.75
Lukes jean shop- $21.75
If two of them cost $43.50, to find unit price divide two into 43.50
43.50/2=21.75
Hope it helps!
Step 2 9y - 24 = 10 + 3y because 3 times 3y its not 6y nor is 3 times 8 equal to 5