1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Oksi-84 [34.3K]
3 years ago
14

What fraction of 16 is 12?​

Mathematics
1 answer:
lisov135 [29]3 years ago
7 0

Answer:

3/4

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Alex has 3,330 toothpicks . He wants to use them all to make a floor mat with 18 equal rows . How many toothpicks should Alex us
Rudik [331]

Answer:

Step-by-step explanation:

for this problem we have to

3330/18=185 toothpicks for each row

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve for a 6 a=[?] a 10 Be sure to evaluate the square root
sp2606 [1]

Answer:8

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
PLEASE HELP ME ASAP I NEED TO DO THIS
yarga [219]

Answer:

1. D

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
0 1 2 3 20. (03.05 MC) What does > -4 indicate about the position of - - and - 4 on the number line? (1 point) 0 2/3 is locat
liq [111]
You got this don’t give up
3 0
3 years ago
Helppp pleaseee
Oliga [24]
B.28 Years Hope it help
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Anyone know this ???
    11·1 answer
  • PLEASE HELP which of the following identities? Check all that apply
    7·2 answers
  • The average score of all golfers for a particular course has a mean of 61 and a standard deviation of 3.5 . Suppose 49 golfers p
    6·1 answer
  • Find the sample space for a committee of two chosen from Alice (A), Bill (B), Carol (C), and David (D).
    7·1 answer
  • A jet flies 600 Kilometers in 3/4 hour. How far can this jet fly in 1/2 hour?
    7·1 answer
  • Nick says 2 1/4 equals 4 ÷ 9. Is he correct? Explain.
    5·1 answer
  • Find the square root of 200 up to two decimals
    6·1 answer
  • Geometry! please help me
    14·1 answer
  • A package of 5 pairs of insulated socks costs $ 43.95. What is the unit price of the pairs of socks? The unit price is $ per pai
    14·1 answer
  • Horizontal translation 5 unitss left
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!