1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alexxx [7]
2 years ago
9

Answer please i need help

Mathematics
1 answer:
Sauron [17]2 years ago
6 0

Answer:

oh my god

Step-by-step explanation:

why is your image blockedddd

You might be interested in
Nick bought some sneakers that were 15% off the regular price of $120. If an 8% sales tax was added to the cost of the sneakers,
inn [45]
That would be $110.16
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A 4-kilogram bag of birdseed costs $12.69. What is the unit price, rounded to the
igomit [66]

Answer:

$3.17

Step-by-step explanation:

Take the $12.69 and divide it by the 4 kilograms and you get 3.17. (This is rounded)

3 0
3 years ago
Can somebody help me with this problem. Like asap
denis-greek [22]

Answer:

asap

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
The width of a rectangular swimming pool is 14 meters less than the length, and the perimeter is 68 meters. Find the Dimensions.
Misha Larkins [42]
W = L - 14

4L - 28 = 68

L = 24

W = 14

4 0
3 years ago
A square has an area of 49 cm^2
crimeas [40]
To find area you need to multiply
length x width

Since 49 can be square rooted it equals seven

L x W = Area
Area = 7 x 7
Area = 49

Meaning since it’s a square the perimeter is
7 by 7 by 7 by 7 in other words 7 + 7 + 7 + 7 OR 7 x 4(equal sides)
4 0
2 years ago
Other questions:
  • PLEASE HELP ME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
    7·1 answer
  • Keith as 11/12 hours to play, he has already played 1/4. which is the best estimate of the fractional part of an hour he has lef
    8·1 answer
  • How to solve 5+3x=x-7
    10·1 answer
  • PLEASE HELP....... Solve the system of equations using the Addition method. 2a + 3b = -1 3a + 5b = -2
    5·1 answer
  • PLEASE HURRY AND SOLVE. THIS IS FOR A QUIZ THAT I CANNOT RETAKE I WILL MARK BRAINLIEST TO WHOEVERS SOLVES THIS CORRECTLY FIRST
    5·1 answer
  • Is Miss Smith can bake 150 cookies and six hours how many cookies will she bake for an hour find the unit rate
    14·1 answer
  • Prove that the sum of three consecutive integers is divisible by 3
    12·2 answers
  • A support wire is attached to the top of an antenna. The support wire connects
    9·1 answer
  • What does 150 / (-2) equal?
    7·2 answers
  • Marcelina uses a blend of white corn and yellow corn to make tortilla chips at her restaurant. She needs to buy 50kg of corn in
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!