Aaron is 11 and Laura is 12.
Answer:
$1.25
Step-by-step explanation:
$2.50 / 2 = $1.25 per liter
Answer:
$2,975
Step-by-step explanation:
Discount = Original Price x Discount %/100
Discount = 3500 × 15/100
Discount = 3500 x 0.15
You save = $525.00
Final Price = Original Price - Discount
Final Price = 3500 - 525
Final Price = $2,975.00
Answer:
Slope =-1/4
Step-by-step explanation:
y=mx+n
Slope=m=(y2-y1)/(x2-x1)
A(-1,19).... x1 =-1, y1=19
B(11,16)..... x2=11, y2=16
Slope=(16-19)/(11-(-1))=(-3)/(11+1)=-3/12=-1/4