1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
frozen [14]
2 years ago
13

Can u please help me ? I will mark you brainliest

Mathematics
1 answer:
r-ruslan [8.4K]2 years ago
5 0

Answer:

I believe it's the 4th one the 2nd on the right under that the one i think is selected looks right!

Answer is 4th one.

Step-by-step explanation:

Hope i helped! Your welcome! Have a great week!

You might be interested in
What is the exact value of cos 30° ? <br> Enter your answer, as a simplified fraction, in the box.
dezoksy [38]
<span>I think this is the answer cos 30=<span><span>3–√</span>2</span></span>
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Mr. franklin paid $33.20 for 8 gallons of gas. What is the price of 1 gallon ?
evablogger [386]
The price of 1 gallon is $4.15. You figure this out by dividing 33.20 by 8.
33.20/8 = 4.15
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Kyle is making 9 birdhouses. He uses 8 nails for each birdhouse. If Kyle has a box of 100 nails, how many nails will he have lef
iragen [17]
9 x 8 = 72 
100 - 72 =28

Hope this helps
7 0
3 years ago
Please help!! :( if yah want brianleist!! Tyyyy!!! ^^
laila [671]

Answer:

c

Step-by-step explanation:

hope this helps !!

6 0
2 years ago
The prism below is made of cubes which measure of a centimeter on one side. What is the volume?
denpristay [2]
Volume = 45
Bc
3 rows wide
5 rows long
3 rows tall
5x3=15
15x3=45
6 0
2 years ago
Other questions:
  • How to solve a complex number
    10·1 answer
  • 5. Tickets to a junior high school play
    5·1 answer
  • 0.33 in a fraction simplest
    11·2 answers
  • Payton plays 15 games of fortnite in 15 minutes. If he maintains this rate, how many games will he play in 3 hours
    12·2 answers
  • What is the Nth term of these numbers 80, 120, 160
    8·1 answer
  • What is the degree of the Polynomial?
    14·2 answers
  • Which expressions is equivalent to 17s - 10 + 3 (2s+1)?
    8·1 answer
  • a store sells rope by the meter The equation p=0.8L represents the price p (in dollars) of a piece of nylon rope that is L meter
    13·2 answers
  • The answer Is no A<br>please help​
    12·1 answer
  • Roadway signs such as the one shown are used to warn drivers of an upcoming steep down grade. What is the grade, or slope, of th
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!