11.
for a total of 4.95
you would have 5 pence remaining.
Voy a decir que son 5 litros
Answer:
Is there supposed to be an image?
Step-by-step explanation:
Answer:

13 glue sticks cost $25.22.
Step-by-step explanation:
4 blue sticks cost $7.76, this means that one glue stick costs
$7.76/4 = $1.94.
Let
be the cost of the glue sticks, and
be the number of glue sticks; then

We can use this equation to find the cost of 13 glue sticks; we just put
into our equation and it gives:

So 13 glue sticks cost $25.22.