1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
velikii [3]
2 years ago
9

Can y’all help me with this

Mathematics
2 answers:
nalin [4]2 years ago
3 0

Step-by-step explanation:

i really dont know tbh that confusing

kenny6666 [7]2 years ago
3 0
414.92 is the area without the burners
You might be interested in
Simplify the expression x8 y-26/x14 y-5 X x-39 y-21.
KonstantinChe [14]
\frac{x^8y^{-26}}{x^{14}y^{-5}}[x^{-36}y^{-21}]

We will apply these following power rule

x^m*x^n = x^{m+n}
x^m/x^n=x^{m-n}

[ \frac{x^8}{x^{14}}][ \frac{y^{-26}}{y^{-5}}][x^{-39}y^{-21}]
[x^{8-14}][y^{-26-5}][x^{-39}y^{-21}]
x^{-6}y^{-21}[x^{-39}y^{-21}]
[x^{-6-39}][y^{-21-21}]
x^{-45}y^{-42}
8 0
3 years ago
26 divided by 5 1/2 I dont know!!
zavuch27 [327]

Answer:

4.727

Step-by-step explanation:

An easy way to think of something being divided by a fraction is by turning the fraction into a decimal. In this case, it's 5 1/2, which is the same as 5.5. So, you can just calculate 26 / 5.5, by hand, or on a calculator, and the answer is 4.727.

<em>Hope this helps!</em>

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP EDCITE !! HELP PLEASE!!!!!!!!!!!!
Svetlanka [38]

Answer:

easy:

6*10 / 2 = 30

6*10 would be a rectangle. a right triangle is just half the area

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A 9-yard roll of string costs $1.53. What is the unit price?
leonid [27]
$0.17 for every yard of string
5 0
3 years ago
Hugh sold 4 cars during a 5 hour shift, and later sold 12 cars sold during a 15 hour shift.
valentina_108 [34]

Answer:

Yes they are proportional because he is selling cars at the same rate

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Nikhil gets paid a 5 percent commission on every pair of shoes that he sells. He earned $1.00 on the last pair of shoes that he
    14·1 answer
  • Solve for y. 8y -11y – -2 = -16 y =
    10·1 answer
  • A line passes through (8,-1) and is perpendicular to y=2x-9. What is the equation of the line in point-slope form?
    13·2 answers
  • Based on a poll, a newspaper reported that between 52% and 68% of voters would be likely to vote for a schoolbond issue. What is
    12·1 answer
  • Can 2yards and 60 inches be expressed as a ratio if so express the ratio in simplest form
    6·1 answer
  • BRAINLIEST plus 30 points IF NO LINKS!<br> PLZ HELP!
    11·2 answers
  • A birdwatcher on a cliff saw a eagle 70 feet above him. Earlier, he had spotted the eagle 30 feet above him. Which integer repre
    12·1 answer
  • Plssss help (ALGEBRA 1 ) will mark brainlest
    10·2 answers
  • Help me do this please
    15·1 answer
  • I will give brainliest if you will be the first to be my friend on Nitro Type!!
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!