1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sladkih [1.3K]
2 years ago
15

Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz help ASAP

Mathematics
2 answers:
KiRa [710]2 years ago
8 0
-24+12d=2(d-3)+22

-24+ 12d=2d-6+22

24+ 12d=2d+16

-24+12d-2d=16

12d-2d=16+24

10d=16+24

10d=40

d=4
yarga [219]2 years ago
3 0

Answer:

d = 4

Step-by-step explanation:

-24+12d = 2d - 6 + 22

10d = 40

d = 4

You might be interested in
Write a quadratic function in vertex form whose graph has the vertex (−5, −1) and passes through the point (−2, 2)
denis23 [38]
This is your perfect answer

3 0
2 years ago
Which table represents a function that does not have a constant rate of change ?
EleoNora [17]

Answer:

I believe D.

Step-by-step explanation:

All the other tables increase at a stady rate but D doesn't.

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
what is the greatest place value position where the digits differ? what does that mean if we use it in decimal?
Brums [2.3K]
The Tenths place because it's the first
6 0
3 years ago
PLEASE HELP ASAP T^T
chubhunter [2.5K]

9514 1404 393

Answer:

  no feasible solutions

Step-by-step explanation:

There are so many inequalities that determining the area covered by all 5 of them is problematic. Hence, we have reversed all of them in the attached graph, so any feasible solution region would remain white. Alas, there is no such region.

This system of inequalities has <em>no feasible solution</em>.

3 0
2 years ago
Write two ratios that are equivalent to 3/11
julsineya [31]
The answer is 3:11 and 3 to 11
5 0
2 years ago
Other questions:
  • Will the side lengths 11,20,35 form a triangle??
    10·1 answer
  • Describe the three situations when you can use the Law of Sines.
    11·1 answer
  • On Tuesday, Michael walked to a grocery store in the morning and decided to buy a banana for $9.12 Michael handed the salesperso
    10·1 answer
  • A grocery store sells milk for $1.28 per 64 ounces. What is the price per ounce?
    13·1 answer
  • What is the difference between /-3/ and -3
    6·1 answer
  • 2. Write a rule for the translation of ABC to A A'B'C'.<br> 12<br> B<br> 12
    10·1 answer
  • Somebody PLEASE help me... 4 1/4 divided by 4 1/2.<br><br><br> please show your work. thanks
    14·1 answer
  • NEED ASAP!!<br><br><br> Find the surface area of the pyramid.
    7·1 answer
  • Can anyone please help me asap? thanks in advance.
    15·1 answer
  • After 4 years, approximately how much will marcia have saved in interest by consolidating the two balances? a. $1,890.24 b. $133
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!