1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
777dan777 [17]
3 years ago
11

El equivalente de 4/6 ​

Mathematics
1 answer:
Diano4ka-milaya [45]3 years ago
6 0
La respuesta es 2/3!
You might be interested in
It is for khan academy f=32+1.8c
Tresset [83]

Answer: 92.84

Step-by-step explanation:

32 + 1.8° Celsius = 92.84° Fahrenheit

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Lin went hiking on five different weekends. The table shows the
den301095 [7]

Answer:

Is there anyway for you to post a screenshot of your question instead of typing it out ?

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
I do not understand this problem.
vovikov84 [41]
Split it into 2 pieces
4 0
4 years ago
6 fall between what two intergers
topjm [15]

Answer:

5 and 7

Step-by-step explanation:

5 and 7 are the nearest integers, and 6 is right in between them

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which is more, 3 fluid ounces or 1 pint?
azamat

Answer:

If I am correct 1 pint is greater

Step-by-step explanation:

it takes 16 fluid ounces to make a pint

Hope you understand :)

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 21-x=13 telllllllllll mee​
    14·2 answers
  • Find the exact values of the remaining trigonometric functions of θ satisfying the given conditions. (if an answer is undefined,
    6·1 answer
  • I don’t understand this
    6·1 answer
  • Seth bought a 12 - ounce jar of peanut butter for $3.60. What is the unit price?
    11·1 answer
  • Please help w/ this question <br><br> image attached
    8·2 answers
  • Which of the following data is used to determine credit scores? A. who stays with you at your current residence B. the location
    11·1 answer
  • Mathematics A private post -secondary corporation has 1 year low stock price of $18.69 and high price of $40.47.Assume that you
    15·1 answer
  • For the scientific notation, write the correct standard form: 3.2 x 10-2
    5·1 answer
  • Solve the Inequality for x<br><br><br> –8x + 16 &gt; –72
    10·1 answer
  • A benefit concert is being held at a nearby venue that charges $500 for rental of the space. Additionally, they are charging $5
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!