Yep! the plotted points are (2,1) and (0,5) the slope is -2
Answer:
????????????????
Step-by-step explanation:
what's the question
Answer: The unit rate of $96 spent in 4 hours is, $24 per hour.
Step-by-step explanation: To find the unit rate, you will need to write the information as a ratio, $96/4 hours. If you divide 96 by 4 you will get 24. That means this person spends $24 every hour or $24 per hour or $24/1 hour.