1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
pychu [463]
2 years ago
13

Can you please help me please I really need help

Mathematics
1 answer:
RoseWind [281]2 years ago
5 0

Answer:

(look below)

Step-by-step explanation:

i used to do ixl so heres an appropriate answer:

1    21

3   63

5   105

7    147

:3

You might be interested in
jim can plant 8 trees in 18 hours. kinda can plant 8 trees in 9 hours. how long will it take him and linda working together to p
algol [13]

Answer:

Jack plants 20 more trees than Jim.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A 12.3-ounce package costs $2.99. What is the unit price?
IRINA_888 [86]

Answer:

$0.243089430894309 Per ounce

Price divided by ounces gives you the unit price. Since this is an unreal number when talking about price it will be $0.24 per ounce.


3 0
3 years ago
2 plus 3 plus 8 plus 2
xeze [42]

Answer:

15

Step-by-step explanation:

2+3+8+2

2+3=  8+2=

 5  +  10=

     15

     

5 0
3 years ago
What is the lenght of PR
katen-ka-za [31]

Answer:

B.  6

Step-by-step explanation:

The triangles are similar by AA Similarity.

The lengths of corresponding sides of the triangles are proportional.

AB/PQ = AC/PR

20/5 = 24/PR

4 = 24/PR

4PR = 24

PR = 6

Answer: PR = 6

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
CAN SOMEONE PLEASE HELP ME????
lakkis [162]

Answer and Step-by-step explanation:

Greetings!

I'm~Isabelle~Williams~and~I~will~be~answering~your~question!

The~answer~to~your~question~is~option~``C".

\boxed{~y=0.026-0.05~}

I~have~already~given~you~an~explanation~in~your~other~question.~

Hope~my~answer~helps~you!~and~have~a~great~day!

-Isabelle~Williams

3 0
2 years ago
Other questions:
  • Which amount is greater:50% of 40 or 40% of 50?
    14·2 answers
  • A bakery offers a sale price of $3.25 for 3 muffins. What is the price per dozen?
    11·1 answer
  • Write a polynomial
    12·1 answer
  • Find the perimeter of the figure below. <br><br> A) 42.1<br> B) 74.0<br> C) 84.2<br> D) 94.4
    13·2 answers
  • I GIVE BRAIN LEST Which of the following is true about an
    5·2 answers
  • Evaluate the expression when c = 4, d = 1 and e = 10.<br><br> d+18
    14·1 answer
  • I need help with this math question. What is the Area of this shape?
    14·2 answers
  • If a rectangle has an area of x^2+x-20 and a width of x-4, what is the length?
    11·1 answer
  • a) Students returning to a secondary school have to pass through a check point at the rate of 50 per though. The average time fo
    13·1 answer
  • construct potential hypotheses or research questions to relate the variables in each of the following examples. also, write a br
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!