Answer:
$0.243089430894309 Per ounce
Price divided by ounces gives you the unit price. Since this is an unreal number when talking about price it will be $0.24 per ounce.
Answer:
15
Step-by-step explanation:
2+3+8+2
2+3= 8+2=
5 + 10=
15
Answer:
B. 6
Step-by-step explanation:
The triangles are similar by AA Similarity.
The lengths of corresponding sides of the triangles are proportional.
AB/PQ = AC/PR
20/5 = 24/PR
4 = 24/PR
4PR = 24
PR = 6
Answer: PR = 6
Answer and Step-by-step explanation:






