1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sveta_85 [38]
3 years ago
5

PLEASE HELP! THANKS!

Mathematics
2 answers:
VLD [36.1K]3 years ago
7 0

ummm.. what can i help youu?

IRINA_888 [86]3 years ago
3 0
?? Not sure what you need help withhhh
You might be interested in
How do you solve this 24ty-18t+4y-3 in factoring using GFC
andrezito [222]

Answer:

Step-by-step explanation:

24ty-18t+4y-3

Seperate:

(24ty+4y)+(-18t-3)

Factor out:

4y(6t+1)+(-3)(6t+1)

(4y-3)(6t+1)

8 0
3 years ago
What is the value of StartFraction 1 Over 6 Superscript 0 EndFraction? One-sixth 0 1 undefined
Allisa [31]

Answer:

1

Step-by-step explanation:

just took the test :)

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
In base 2 (Binary system), which equation is false?
cluponka [151]

Answer:

it is a

Step-by-step explanation:

because 11 +1 8n binary is qlways 100 bbecause 11 is in the 4th in the truth table of binary numbers and 100 is in the 5th so 11 + 1 = 4+1

100 = 5

pls mark it as the brainlyest answer

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Evaluate best answer for brainliest
Nadya [2.5K]
4/5 is the answer unless you need it in decimal

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write and graph an inequality that represents the numbers that are not solutions of each inequality.
o-na [289]
A.) x + 8 < 14
-8 -8
x < 6
b.) x - 12 >/= 5.7
+12 +12
x >/= 17.7
8 0
3 years ago
Other questions:
  • kala used 12.86 gallons of fuel while driving now 1.6 gallons are left how much fuel did kala car have before her trip
    6·1 answer
  • What is the square root of 69?
    6·1 answer
  • What is the sum of the geometric sequence 1,3,9 if there are 10 terms
    15·2 answers
  • Find Y.<br> A. 120<br> B. 60<br> C. 100<br> D. Not enough Information
    10·2 answers
  • Y varies directly with x, and y = 12 when x = 5. What is the value of y when x = 8?
    5·2 answers
  • What is the value of 4x-7 when x=4
    5·2 answers
  • A 9-yard roll of white paper costs $1.98. What is the unit price?
    11·1 answer
  • CAN U PLS HELP
    9·1 answer
  • Heya!
    13·2 answers
  • Construct a confidence interval for p1-p2 at the given level of confidence.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!