1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lapatulllka [165]
2 years ago
12

SOMEONE PLEASE HELP ME WITH MY HOMEWORK AND I WILL GIVE YOU BRAINLIST

Mathematics
2 answers:
eimsori [14]2 years ago
8 0

Answer:

2.5

Step-by-step explanation:

20/8

Tom [10]2 years ago
5 0

Answer:

1. 0.4

2. 2.5

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Final Shot John Diggle needs to give up his trusted Glock for a more non-lethal weapon. Cisco Ramon builds him a stun gun that h
lidiya [134]
The h in p will start the p and the glock I believe
7 0
2 years ago
Help me please I need help with this problem
ryzh [129]
Time it by the number before hand and you get 8 then 16 then 32 . Think about it it works and it’s a consistent continental
3 0
2 years ago
CosA×cos2A+sinA×sin2A=cos (2A-A)​
Aleksandr-060686 [28]

Answer:

csc

A

, as desired!

Step-by-step explanation:

cos

2

A

sin

A

+

sin

2

A

cos

A

,

=

cos

2

A

cos

A

+

sin

2

A

sin

A

sin

A

cos

A

,

=

cos

(

2

A

−

A

)

sin

A

cos

A

,

=

cos

A

sin

A

cos

A

,

=

1

sin

A

,

=

csc

A

, as desired!

7 0
2 years ago
Hello<br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=.52.22.2." id="TexFormula1" title=".52.22.2." alt=".52.22.2." align="absmiddle" class
Rom4ik [11]

Uhh..not in a mood for a meet, k? Maybe later hun~~

8 0
2 years ago
What is the slope of (1,-3) and (-5,-4)
egoroff_w [7]

Answer:

slope is 1/6

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Other questions:
  • Below are scatter plots and words that describe them. Circle all words that
    12·1 answer
  • Elijah buys 5 pens and 4 pencils for $18.50. He may also buy 3 pens and 6 pencils for $16.50. How much does one pen cost?
    13·1 answer
  • At Sunrise Donuts you can buy 6 donuts and 2 kolaches for $8.84. One kolache and 4 donuts would cost $5.36. What is the price of
    10·1 answer
  • If PC= 11 inches, find AB<br>​
    6·2 answers
  • PLEASE ANSWER ASAP
    15·1 answer
  • Seventeen years ago, Arnold was 2/3 as he is old right now. How old is Arnold
    15·1 answer
  • Write 1.888... as a mixed number
    9·1 answer
  • Can somebody help me?
    12·1 answer
  • Help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
    6·1 answer
  • Does the following system of equations
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!