1) Gala apples are sold in 3-pound bag for $5.55. Which of the following
2 answers:
B. Y=1.85p I think that’s your answer
Answer:
B y= 1.85p
Explanation:
you need to find the cost for one pound of apples which is 5.55 divided by 3 = 1.85
You might be interested in
uh what are ou talking about?
Answer:
B and D
Though im not for sure ):
Explanation:
Answer:
Womens rights
Explanation:
advocated equal rights for white women
The were people that challenged the racial laws in the 1960's
Answer:
My answer is all of the above