1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
horsena [70]
3 years ago
10

Please help me please please​

Mathematics
2 answers:
deff fn [24]3 years ago
8 0
The gain loss percentage is 0% because he lost AND gained 20% so it cancels out. Hope this helps!
Crazy boy [7]3 years ago
4 0

Answer:

is that the whole answer? if yes then 28,776

You might be interested in
How do you add fractions with a whole number? Please explain the rules of it too! To be marked as brainliest
eimsori [14]
Hello this is how you do it!<3

9/4 = 21/4 therefore, 9/4 = 21/4

24/10 try to reduce the numerator and denominator by a common denominator 24/10 divided 2/2 = 12/5

16/2 divided 2/2 = 8/1 = 8

I hoped that help!<3
6 0
2 years ago
I need 3-5 ASAP PLEASE
FrozenT [24]
Number four is “ 35, 10 ”
8 0
3 years ago
You go out to dinner with 2 friends. The bill was $35.60, and you
const2013 [10]

Answer:

$14.24

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Which represents the inverse of the function f(x)=4x​
Galina-37 [17]
F-1(x)=x/4 represents the inverse function because to find the inverse you have to interchange the variables & solve for y
6 0
3 years ago
You are given the following equation: (x+3)^2 + (y+9)^2 = 144 What is the<br> radius? *
Anettt [7]

Answer:

12

Step-by-step explanation:

(x-h)^2 + (y-k)^2 = r^2 so taking the square root of 144 gives you 12

3 0
3 years ago
Other questions:
  • The temperature at 4AM was-4C and at 7am 3C higher. What was the temperature at 5 am
    9·1 answer
  • Mrs. Garcia used 5 cups of flour to make 3 loaves of bread. How many loaves of bread can she make with 30 cups of flour?
    13·1 answer
  • Rusty is training for a triathlon. He
    15·1 answer
  • A package of 6 pairs of insulated gloves costs ​$40.14 . What is the unit price of the pairs of gloves ​?
    9·1 answer
  • Simplify without parentheses <br> (4v-3w)^2<br><br> Explain.
    14·2 answers
  • 8 students have 3/4 if a cake how much will each student get if they split it evenly
    8·2 answers
  • a sporting goods store offers a 40% discount on all gulf clubs. rocco spent 20% of the money in his savings account on a golf pu
    7·1 answer
  • What is equivalent to 4:3
    7·1 answer
  • 9/10
    11·1 answer
  • Cmannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!