Answer:
7 oz, 13 sandwiches, 22.75 oz, and 30.33 oz.
Step-by-step explanation:
Answer:
$0.96
Step-by-step explanation:
To find the unit price is to find the price of 1 meter.
9m = $8.64
1 m = 8.64 ÷ 9 = $0.96
Answer:
Power is the zero at the end of the number like this 56 small 0 at the top right
Step-by-step explanation: Its not just the zero its whatever number is divided by the power it cant go past 50
Answer:
Y - intercept is 1 , slope is 3
Lilly should re-estimate the original numbers to be smaller.
for example if she rounded to 10 and 20, she should go back and check and re-round to maybe 8 and 10