1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
madreJ [45]
3 years ago
6

PLS HELP ASAP IS FOR A TEST I REALLY NEED YALL HELP Ill mark Brainliest to correct answer

Mathematics
1 answer:
Helga [31]3 years ago
3 0

Answer:50x-4Step-by-step explanation:

1x^7+1x^5+8x^4+2x^3-4

7x+5x+32x+6x-4

50x-4

You might be interested in
Janine has job offer sat two companies. One company offers a starting salary of 28,000 with a raise of 3,000 each year. The othe
DochEvi [55]
28,000 +3,000= 31,000 +3,000 = 34,000 +3,000 = 37,000 +3,000 = 40,000 +3,000 = 43,000 + 3,000 = 46,000

36,000 +2,000= 38,000 +2,000 = 40,000 +2,000 = 42,000 +2,000 = 44,000 +2,000 = 46,000
 
THE SALARY WOULD BE 46,000
 IT WOULD TAKE 6 YEARS

I hope i did that right


3 0
3 years ago
Identify the slope & y-intercept for the following equation: y=-5x-3
Nikitich [7]

Answer:

slope: -5

y-intercept: -3

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Hakeem subtracted 8 from a number, then multiplied the difference
Inessa [10]

Answer:

12

Step-by-step explanation:

(×-8)5=20

(5×-40)=20

5×(-40+40)=(20+40)

5×=60

5×÷5=60÷5

×=12

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
A trapezoid has an area of 266.4 square feet. One base is 8.5 feet long. The height measures 24 feet. What is the length of the
exis [7]

266.4 - 8.5 - 24 will give you the answer of 233.9

6 0
3 years ago
Grampy $12 for 4 baseball packs James paid 28 for seven who got a better deal baseball card packs? And why
vitfil [10]

Answer:

Grampy

Step-by-step explanation:

                money      cards

Grampy=   $12             4 packs

 James=    $28            7 packs

12*2= 24 dollars and 8 packs

while James payed 28 dollars for 7 packs

So Grampy got a better deal.

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Abigail bought 15 chicken wings for $3. What was the cost of the wings in wings per dollar? Express your answer in simplest form
    11·2 answers
  • 50 points please give step by step instruction
    5·1 answer
  • A packet of 8 pens costs £1.84 how much does each pen cost
    12·1 answer
  • Melissa averages a rate of 1.5 steps per second while walking. How many steps will she take in an hour if this rate continues?
    13·1 answer
  • ONLY ANSWER NUMBER 1!<br> name the supplement of
    12·1 answer
  • What's the Side number Bottom number​
    13·2 answers
  • Solve the inequality. Show your work. |r + 3| ≥ 7
    15·1 answer
  • Clint found the area of the parallelogram shown. Which statement explains the error Clint made?
    15·2 answers
  • 15 POINTS PLEASE HELP
    15·1 answer
  • Find the measure of 6
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!