1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ainat [17]
3 years ago
9

Katy spent $2834 on a washing machine and a dryer. The dryer cost $875 less than the washing machine. How much did the dryer cos

t ?​
Mathematics
1 answer:
Tasya [4]3 years ago
3 0

Answer:

the answer is 1959

Step-by-step explanation:

2834-875=1959

You might be interested in
Write the expression (x^4)^3 in simplest form.
Alexxandr [17]

Answer:

x\sqrt{3}

Step-by-step explanation:

4*3

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone help? using soh cah toa find length of OP round to the nearest tenth of a foot?
Marina CMI [18]

Answer:

95.5

Step-by-step explanation:

you can using toa

tan = opp/adj

tan 37° = 72/x

x = 72/ tan 37°

x = 95.547 feet

x = 95.5

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write the expression n n n n n n using an exponent. Name the base and the exponent.​
fiasKO [112]

Answer:

n⁶

Step-by-step explanation:

Base= n

exponent=⁶

8 0
3 years ago
Expand: f(x)= x^4- x^3+x^2+x-
emmainna [20.7K]
F(x) = x (x^3 - x^2 + x + 1)

6 0
3 years ago
Find the value of 8.3 times 24.2
Nastasia [14]
8.3 times 24.2 is 200.86
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 4. Mr. Ledic works in a coffee shop approximately nine miles from her apartment. She
    6·1 answer
  • Which of the following are prime numbers 7,2,7,9
    10·1 answer
  • Can someone please help me find the domain, range, intercepts, and asymptotes pf this function?
    5·1 answer
  • “An A grade will be given to students having at least 450 total test points. There are two more tests to take before the semeste
    9·1 answer
  • Why is 3 x 1. less than 3 x 10?
    7·1 answer
  • If you can buy 5 bags of bananas for $28.15, find the unit price of a bag<br> of bananas.
    13·1 answer
  • What is the range of values for the measurements 500 +/- 4%
    9·1 answer
  • Isabella drives at a constant 45 miles per hour is she drives for why miles and it takes her X hours what is the two variable eq
    11·1 answer
  • May I please receive help?
    11·1 answer
  • NEED THE ANSWERS FOR THIS ASAP, SOMEONE PLEASE HELP ME !!
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!