1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
prohojiy [21]
3 years ago
11

(Easy Question) There are 3 apples and 4 bananas, what is the ratio of bananas to apples? Marking Brainliest for the first corre

ct answer.
Mathematics
1 answer:
9966 [12]3 years ago
3 0

Answer:

4:3 or 4 to 3

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Factor completely 3x − 12.<br><br> 3(x − 4)<br><br> 3(x + 4)<br><br> 3x(−12)<br><br> Prime
garri49 [273]
3x - 12
3(3x/3 - 12/3)
3(x - 4)

The answer is: 3(x - 4).
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A bake sale earns 80$ from selling 50 brownies. Each brownie cost the same amount. How much was 1 brownie?
Nataly [62]
$1.60
Divide 80 by 50 to find the cost of one brownie which will then lead you to get you the answer of $1.60
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
logan had a bank account balance of 287 he then deposit 35 and went on a shopping trip if he spends 78 what is his new balance a
gizmo_the_mogwai [7]
The answer is 244 because you add 35 to 287 then subtract 78 and it equals 244
6 0
3 years ago
Select the correct answer.
AleksAgata [21]
The answer is d: 16y^6/x^2
3 0
2 years ago
9. Rachel wants to draw a triangle with
strojnjashka [21]

I think its 6 cm for the 3rd side

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Solve the equation by completing the square. Round the square. Round to the nearest hundredth if necessary. x2 - 3x -12 =0
    5·1 answer
  • Mai wants to make a scale drawing of her kitchen. Her kitchen is a rectangle with length 600 cm and width 200 cm. She decides on
    11·1 answer
  • Please answer i added extra points
    7·1 answer
  • At a water park, a one-day ticket costs $72.50 per adult. Which equation can be used to calculate the one-day ticket price, W, f
    7·1 answer
  • Help Me With Math Guys REALLY NEED HELP
    9·1 answer
  • Solve - pv + 40 &lt; 65 for v<br> solve 7w - 3r = 15 for r
    11·1 answer
  • How many 1/3 cup servings are in 4 cups?
    5·1 answer
  • If f(x)=x2+3x+5 what is f(3+h)
    13·1 answer
  • Can someone help me with these
    7·1 answer
  • Please help I don't undestand
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!