Answer:
stuff4pets has better price by 2 cents
Step-by-step explanation:
unit rate for chowchow is 16.95/20 = $.85 per pound
unit rate for stuff4pets is 24.95/30 = $.83 per pound
Answer:
5
Step-by-step explanation: since i helped can i have brainlist please :D
Whats the choices?..............................................................................
X+(x+2)+(x+4)=3639
3x+6=3639
3x=3633
X=1211
Numbers are: 1211, 1213, 1215
X+(x+2)+(x+4)=672
3x+6=672
3x=666
X=222
Numbers are: 222,224,226
140
10% is equal to 0.1
0.1 * 140 = 14
So the answer should be 140 as 10 percent of 140 is 14.