1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Trava [24]
3 years ago
9

CAN SOMEONE HELP- I'LL GIVE BRAINLIEST! I need all the questions pls.

Mathematics
2 answers:
kvv77 [185]3 years ago
5 0

Answer:

h

Step-by-step explanation:

zalisa [80]3 years ago
3 0

Answer:

Step-by-step explanation:

1) x is 2 and y is 6

2) x is 10 and y is 30

3) x is 10 and y is 30

 

You might be interested in
The table below shows 6 students' overall averages and their averages
vivado [14]

Answer:

yysududufududydhxududurfuuru

udududurudud

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
<img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%5Chuge%20%5Cpink%7Bwhat%20%5C%3A%20is%20%5C%3A%20cranial%7D%20%5C%5C%20%5Chuge%20%5Cpink%7
worty [1.4K]

\huge\mathcal{\fcolorbox{aqua}{pink}{\blue{✿Answer ❖}}}

“Nerves that extend throughout the body on both sides emerging directly from brain and brain stem are called cranial nerves.”

6 0
2 years ago
The difference between a number and three is multiplied by negative six. The result is eighteen. What is the number? Write an eq
trapecia [35]

Answer:

that is the solution to the question

8 0
3 years ago
The cost of a banquet can be calculated using the function
kotykmax [81]

Answer:

3 people attended the banquet

Step-by-step explanation:

The function is given as:

b = 75 + 15n where

b represents the total = 122

n represents the number of people attending = ??

If the total cost of the banquet is 122, how many people attended the banquet?

Hence,

122 = 75 + 15n

122 - 75 = 15n

47 = 15n

Divide both sides by 15

n = 47/15

n = 3.1333333333

Approximately to the nearest whole number = 3

Therefore, 3 people attended the banquet.

3 0
3 years ago
A 2 pint jug costs $2.28 what is the price per cup?
USPshnik [31]

Answer:

0.57

Step-by-step explanation:

a 2 pint jug costs $2.28

2 pints=4 cups

$2.28/4=0.57

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Which expression is equivalent to the given expression using the commutative property of addition.​
    12·1 answer
  • .
    7·1 answer
  • Which equation represents a proportional relationship that has a constant of proportionality equal to 0.7?
    7·1 answer
  • Please help !!
    12·1 answer
  • Lauren is shopping and finds 6 bracelets, 2 pairs of earrings, and 3 necklaces that she likes. How many ways can Lauren select 4
    10·2 answers
  • The cost of 7 apples is $2.10. What is the constant of proportionality that relates to the number of apples ,x, to the cost in d
    8·1 answer
  • Help! Find the domain of the graph
    13·1 answer
  • In this arithmetic sequence 3, 8, 13, 18, ... which term has the the value 123?
    15·1 answer
  • Write the decimal as a percent. <br> 0.35=__%
    6·2 answers
  • 15 = 15<br> True <br> 15 = 18 - 3<br><br> 15 + 3 = 11 + 7<br><br> 15 + 3 = 15 + 13
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!