Answer:a
Step-by-step explanation:did it
To find the unit price, divide the total price by the total weight.
4.60 / 2 = 2.30
So, the unit price is $2.30 per liter of milk.
Best of Luck!
Answer:
neon-0
oxide- -2
copper-2
tin-0
try mat.h way it will help
Step-by-step explanation: