1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
qaws [65]
3 years ago
12

Charlie has $775 saved up.

Mathematics
1 answer:
julia-pushkina [17]3 years ago
6 0

Answer:

y = -50x +775

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Keisha has $2.00 she wants to buy four notepads. Does she have enough money and explain your reasoning
katrin [286]
If each notepad costs $.65, it would cost $2.60 to buy four, so she does not have enough
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Suppose a jar contains 13 red marbles and 11 blue marbles. If you reach in the jar and pull out 2 marbles at random at the same
Alisiya [41]
I’d say around 75% or less

This is just an assumption considering that there are more red than blue but only trumps blue by 2. Taking out those two, you’d be left with a 50% chance of getting red and/or blue marbles
3 0
3 years ago
The value of w???????
goldenfox [79]

Answer:

Step-by-step explanation:

The angle bisector of a triangle divides the opposite side in 2 segments that are proportional to the other 2 sides of the triangle. Namely:

\frac{15}{18}=\frac{w}{30} and cross multiply.

18w = 450 so

w = 25

4 0
2 years ago
-21 = 7(3 - x)<br><br> Please help. You have to use distributive property to solve.
OlgaM077 [116]
The answer is 6


hope this helps !!
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
The data show the last 12 weeks of a
stira [4]

Answer:

A $60

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I’m not good at math
    11·2 answers
  • Has slope 5/2 and passes through (4,-1)
    13·1 answer
  • Type the correct answer in each box. Use numerals instead of words. If necessary, use / for the fraction bar(s). Line A passes t
    8·1 answer
  • in a survey 8 out of 32 students preferred vanilla ice cream if 252 students are surveyed how many should theoretically prefer v
    8·1 answer
  • The number of squares that are required to fill a rectangle of 512 cm by 108 cm, if each square of length 8 cm is _____________.
    15·2 answers
  • Find the volume of the cube (asap) (picture)
    7·2 answers
  • Joseph had $60 in a savings account. Each week he deposits $12 in the account. Which expression is equivalent to the total amoun
    13·1 answer
  • Geometry. Need help on how to solve G and H
    14·1 answer
  • One jar of crushed ginger costs $2. How<br> many jars can you buy for $4?
    6·2 answers
  • Find the unit rate. Enter your answer as a mixed number.
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!