1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kirill115 [55]
3 years ago
13

Can someone help me please​

Mathematics
1 answer:
MaRussiya [10]3 years ago
4 0

Answer:

125

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Please tell me how u got the answer no bots pleaseeeee
Inessa05 [86]

Answer:

x = - 21

Step-by-step explanation:

\frac{-12+x}{11} = - 3 ( multiply both sides by 11 to clear the fraction )

- 12 + x = 11 × - 3 = - 33 ( add 12 to both sides )

x = - 21

8 0
1 year ago
Read 2 more answers
A total of 308 tickets were sold for the school play. they were either adult tickets or student tickets. the number of student t
VikaD [51]
77 bilhetes de adultos
231 bilhetes de estudantes
3 0
3 years ago
A young lady started working at In N Out Burger:
kogti [31]

Answer:

Step-by-step explanation:

6. 13/hour

7. R=income/hours worked so 221/17=13. Not sure if that is what they are asking for.

8. Not sure. Is it $13/hour?

9. still guessing but the constant is $13/hour so to determine how many hours need to be worked to reach $1000, you divide. $1000/13=Approximately 77 hours.

5 0
3 years ago
Michael keeps track of how much time he uses his
Valentin [98]

Answer:

we have to see the table

Step-by-step explanation:

say that y is the calculated time

and x is the weeks

4 0
3 years ago
Determine the equation that has the following characteristics: amplitude 2pi period pi/2 phase shift 3pi/2
marishachu [46]

Answer:

joe

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Two islands are in the ocean. If the central angle with vertex at the center of the earth and rays that pass through these two i
    12·1 answer
  • Write the rule for finding a reflection of a point across the y-axis. Use this rule to find the coordinates for the reflection o
    10·1 answer
  • What is the measure of ∠L ?
    7·2 answers
  • Each month, a phone company charges $30 for 500 minutes of talk time plus $0.45 for each additional minute. Write an expression
    6·1 answer
  • A group of friends are playing a board game. As part of the game, each player is given the same number of cards. There are 6 pla
    14·1 answer
  • Nancy spent $44.59 on 5.25 quarts of olive oil. What is the cost of one quart of olive oil? Round to the nearest cent.
    6·2 answers
  • Whats the estimated answer for 3,178 + 1,452 ?<br><br> Thank you!
    14·2 answers
  • What is 60% as a ratio out of 100
    11·1 answer
  • 12.
    6·1 answer
  • What are the values of (-8)^2 and -8^2
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!