1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kitty [74]
3 years ago
8

rewarding brainly and if you dont look for a unanswered question i posted or lmk if you want me to post one (NOT THIS ONE)

Mathematics
1 answer:
skad [1K]3 years ago
8 0

Answer:

The first one (You already selected it!)

Step-by-step explanation:

Image attached:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Have a good day :)

You might be interested in
Which statement correctly compares functions fand g?
Irina18 [472]

Answer: the answer is A

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
PLEASE HELP ITS OVERDUE PLEASE I NEED HELP!!
IgorLugansk [536]

Answer:

First question: Choice A

second question:Choice D

Third question: Choice c

Fourth question: Choise b

5th Question: choice b

5 0
2 years ago
The nth term of another sequence is n² + 7n
Romashka-Z-Leto [24]

Answer:

a(10) = 170

Step-by-step explanation:

Given that,

The nth term fo the sequence is :

a(n) =  n² + 7n

We need to find the 10th term of the sequence.

Put n = 10 in the above sequence,

a(10) =  (10)² + 7(10)

= 100 + 70

= 170

So, the 10th term of the sequence is 170.

8 0
3 years ago
Select all the ratios that are equivalent to 9:6.
Vika [28.1K]

Answer:

B and E

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Mrs. Johnson ordered 4 exotic plants for her yard for $62.95 each. She is getting them all delivered to her house on Wednesday.
Alborosie

Answer:

$311.75

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The cost to rent a car at one agency is $24.50 per day plus an additional $15.99 fee for insurance. At a different agency, the c
    6·1 answer
  • Your teacher buys a 5 pound bad of Smarties, for $12.50. What is the unit rate for Smarties.
    14·2 answers
  • What is the simplified form of 2 times 10 squared to the second power in standard notation?
    7·2 answers
  • Joe is building a fort for his little brother out of boxes. He is wondering how much room there will be inside the
    6·1 answer
  • 0.0008235 in scientific notation
    14·1 answer
  • Suppose you want to accumulate $25,000 as down payment on a house and the best you can do is to put aside $200 a month. If you d
    5·1 answer
  • It costs $35 for one adult and two children to attend a show It costs $60 fot two adults and three children to attend the same s
    14·1 answer
  • Please Help Quick ASAP Hurry This is Pre-Algebra 1
    7·2 answers
  • Solve for x: 5x – 2 = 13<br> GIVING BRAINLIST!! Please help
    9·2 answers
  • Function g is defined by g(x)=3(x+8) what is the value of g(12)
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!