Answer:
75%
Step-by-step explanation:
%
Unit rate is (cost) per 1 unit
the unit is fluid oz
'per' is fraction
cost/1unit
so we do
2.56/32
divide completely
2.56/32=0.08/1
the unit rate is $0.08 per oz
Answer:
C. 726
Step-by-step explanation:
9196-1936=7260 and take away the 0 so your answer will be 726